Wiosna za pasem i… remont mieszkania

07-01-2020

Nowy Rok już jest, ubawieni po pachy i pełni nowych planów “noworocznych”  kończymy bardzo długi weekend i od wtorku bierzemy się do ich realizacji. Dla jednych to dieta dla innych rzucenie palenia jeszcze inni postanowili zmienić pracę na lepszą a My postanowiliśmy zrobić remont w domu. No ... niby żona zaczęła od:  “odświeżmy choć trochę mieszkanie będzie się lepiej mieszkało”. No dobra rozumiem pomalujemy ściany i sufity no może jakież drobne naprawy ścian gipsem, co mi szkodzi, gwiazdka , Nowy Rok fajny nastrój. Mówię ok Kochanie! Tą chwilę, jak spojrzała mi w oczy tak słodko z wdzięcznością że nie ma nic przeciwko, będę pamiętał do końca życia. Znacie ten scenariusz?

A to że ...

.. skończyło się na tym, że remont mieszkania to może jak malujemy pokoje to nową fajną  zabudowę z g/k na prowadnice do firanek też byśmy w pokojach zrobili, oczywiście z oświetleniem LED-owym. Przy okazji prowadnice i  śliczne nowe firanki na całe ściany okienne i takie aż do podłogi sobie sprawimy. Jakoś tak krytycznie spojrzała wtedy na przedpokój, panele podłogowe powycierane przez lata użytkowania, szafa jakaś taka poobijana przez dzieci. No cóż zamiast tylko odświeżyć pomieszczenia to już remont mieszkania całą gębą się  kroi. Czekać tylko jak coś jeszcze nam do głowy wpadnie pozmieniać ... przepraszam, odświeżyć, wyremontować z naszym ślicznym choć już nie tak bardzo mieszkaniu. :)

Ciąg dalszy nastąpi  ;)

 

kreska

 

 

Montaż drzwi wewnętrznych krok kolejny... 

10-03-2015

 Jednak, wychowani na programach Adama Słodowego, sami bierzecie się za zakup i montaż drzwi wewnętrznych.
Producenci drzwi i ościeżnic zawsze dodają do nich instrukcję montażu z którą na pewno, warto się zapoznać. Jednak podstawowe zasady montażu są podobne dla wszystkich tego typu produktów. Jeżeli nie montujemy ościeżnic zbyt często, to przed montażem warto zrobić sobie listę kontrolną niezbędnych materiałów, narzędzi i czynności o których powinniśmy pamiętać. Czyli, pomijając wybór koloru i modelu drzwi i ościeżnicy:
- drzwi (ustalić prawe czy lewe oraz rozmiar),
- ościeżnica (po ustaleniu strony i rozmiaru drzwi pozostaje zadecydować czy ma być stała czy regulowana),
- zamek, okucia czyli klamka, szyld ewentualnie wkładka,
- piana niskoprężna,
- taśma papierowa do zabezpieczenia,
- nóż,
- wkrętak,
- poziomica,
- kliny i rozpórki,
- przy ciężkich drzwiach należy zaopatrzyć się w kotwy.
Sprawdźmy po raz kolejny wymiary otworu w którym mają być zamontowane nasze nowe drzwi, otwór powinien być większy o 2 do 3 centymetry. Jeżeli montujemy drzwi w nowym obiekcie to sprawę równych płaszczyzn w które drzwi montujemy ościeżnice raczej mamy z głowy (chyba że majster wykonał złe wymiary otworu) to w takim wypadku tak jak i przy wymianie starych na nowe boki otworów warto wyrównać uzupełniając małe ubytki zaprawą albo przez otynkowanie lub naklejenie płyty kartonowo - gipsowej gdy otwory mają duże ubytki lub różnice w wymiarach wtedy będzie nam łatwiej ustabilizować ościeżnicę klinami i łatwiej kontrolować ilość piany.
Po rozpakowaniu ościeżnicy należy sprawdzić czy nie jest uszkodzona (obita, porysowana itp.) i czy jest kompletna a następnie należy ją złożyć zgodnie z instrukcją producenta zwracając uwagę na spasowanie krawędzi przy łączeniu belki górnej z belkami bocznymi. Zmontowaną ościeżnicę należy wpasować w przygotowany otwór i zablokować klinami pamiętając żeby nie wbić klinów zbyt mocno bo mogą zdeformować nam ościeżnicę. Sprawdźmy poziom górnej belki i ustawmy go poprawnie, sprawdźmy piony belek bocznych.
Przygotowujemy rozpórki, oczywiście z zabezpieczonymi końcami tak żeby nie uszkodzić mechanicznie ościeżnicy, zamontować pomiędzy belkami bocznymi na dole, w połowie i w trzech czwartych wysokości ościeżnicy zapobiegną one wypchnięciu belek bocznych przez pianę. Następnie możemy okleić boki ościeżnicy taśmą żeby nie ubrudzić jej pianą lub nie jeżeli mamy już wprawę w pianowaniu. Teraz pozostawmy całość na 12 do 24 godzin.
Po tym czasie zdejmujemy rozpórki, usuwamy nadmiar piany wycinając ją nożem i montujemy listwy . Montujemy i ustawiamy zawiasy w ościeżnicy oraz montujemy skrzydło. Teraz już czas na montaż okuć , klamka i szyldy oraz opcjonalnie wkładka jeżeli nasze drzwi będziemy zamykali na klucz. Całość prac powinna nam sprawić frajdę, bo nie ma tu nic skomplikowanego a efekt estetyczny i funkcjonalny wykonanej pracy (montażu) gwarantuje nam dużo zadowolenia. Przy wymianie drzwi starych na nowe należy wziąć pod uwagę konieczność demontażu drzwi. Przy wymianie drzwi na nowe może również zaistnieć konieczność drobnych prac budowlanych ponieważ przy demontażu starej ościeżnicy szczególnie stalowej uszkodzeniu ulegną ściany wokół otworu drzwiowego.
I jak, jesteście zadowoleni z samodzielnego montażu drzwi? Podzielcie się swoimi historiami z montażu drzwi wewnętrznych i napiszcie do nas.

 

kreska

 

Podsumowanie roczne

30-12-2014

Koniec roku zawsze nastraja do podsumowania minionego okresu, więc dlaczego mamy mieć przed tym jakikolwiek opór i my? Ktoś powie, projekt zafaceta.pl istnieje dopiero od 40 dni więc co tu podsumować? Jednak pomimo tak krótkiego czasu już coś się działo i nasza ekipa jak się okazało jest bardzo Wam potrzebna.
Jak dotąd najpopularniejsze i najczęściej zlecane ekipie zafaceta.pl były usługi : montaż drzwi wewnętrznych, montaż drzwi zewnętrznych, montaż kabin z hydromasażem i samych kabin z brodzikiem. Montowaliśmy umywalki, szafki łazienkowe, miski ustępowe, spłuczki oraz panele podłogowe z listwami. Wykorzystaliście całkowicie, oferowany przez nas zakres prac. Często mieliśmy przyjemność pomagać Wam gdy mało wykwalifikowani fachowcy niszczyli Waszą nowo nabytą kabinę z hydromasażem, zresztą to temat na oddzielną dyskusję bo w ciągu miesiąca jak z Wami jesteśmy takie interwencje zdarzyły się aż trzy krotnie. 
Cieszymy się, że jesteśmy Wam potrzebni, że jesteście zainteresowani współpracą z nami i pytacie o szerszy zakres usług montażowych oraz o cały wachlarz usług budowlanych, obiecujemy że od przyszłego roku będziemy wykonywali dla Was cały zakres tych prac.
Poszerzymy zakres naszych prac między innymi o :
- montaż instalacji elektrycznych,
- montaż instalacji hydraulicznych, 
- murowanie ścianek, 
- montaż okien,
- wykonanie zabudów gipsowo-kartonowych, 
- gładzie gipsowe,
- malowanie,
- montaż glazury i terakoty, 
- naklejenia tapet,
- montaż mebli,
- montaż karniszy i żyrandoli,
- sprzątanie po remoncie
  oraz wiele innych usług które będą w naszym nowym cenniku który opublikujemy wkrótce

 

kreska

 

Montaż drzwi krok po kroku...  Krok pierwszy, decyzja kto montuje ? 22-12-2014
Jeżeli chcecie samodzielnie zamontować  swoje nowo zakupione drzwi i ościeżnice powinniście sprawdzić czy nie stracicie gwarancji na zakupione elementy, ponieważ wielu producentów i dostawców wymaga aby ich ich montaż realizowali wykwalifikowani monterzy. Prawidłowo wykonany montaż drzwi gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie. Więc jeżeli nie jesteście pewni swoich umiejętności albo wolicie ten czas poświęci na innych przyjemnościach, pracę tę warto zlecić fachowcom z ekipy zafaceta.pl

 

kreska

 

Dlaczego lepiej wybrać montaż przez profesjonalną firmę budowlaną np. zafaceta.pl? 02-12-2014
Nasi pracownicy są to doświadczeni fachowcy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt i narzędzia do realizacji zleconych prac. Systematycznie biorą udział w szkoleniach organizowanych przez producentów i dostawców materiałów. Do wszystkich zleceń podchodzimy indywidualnie a wszystkie roboty budowlane są wykonywane zgodnie z Polskimi Normami oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Ponosimy również odpowiedzialność za za uszkodzenia wynikłe w trakcie montażu.

 

kreska

 

Czego oczekują klienci od firmy budowlanej?

28-11-2014

Terminowości prac - solidności i rzetelności - niskiej ceny